Lotus Psikoloji

LOTUS Psikoloji çocuk,genç,yetişkin,eş, aile ve kurumlara yönelik psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmeti vermektedir. Ruhsal sağlığınızı onarmak, daha iyi hissetmeniz ve baş etme stratejilerinizi geliştirmek adına sonsuz kabulümüzle yanınızdayız.

İletişim Bilgilerimiz

ÖFKE İLE BAŞ EDEBİLME YOLLARI

Genel olarak baktığımızda öfke, doyurulmamış isteklere, istenmeyen sonuçlara ve karşılanmayan beklentilere verilen, son derece doğal, evrensel, insani ve uygun ifade edildiğinde son derece sağlıklı olan duygusal bir tepkidir. Öfke üzerinde bireyin kişisel kuruntuları da daha önceden, geçmişte yaşadığı ve öfkelenmesine sebep olduğu anılar ya da olaylar da etkili olabilir.

Devamı

EVLİLİK VE ÇİFT TERAPİSİNİN TEMELLERİ

Evlilik ve çift terapisi çiftler arasındaki değişim ve gelişimi sağlamak adına yakın ilişkin çalışıldığı psikoterapinin alt dalıdır Evlilik ve çift terapisi için ilişkisel kavram ve gereklilikler;

Devamı

İNTERNET BAĞIMLILIĞI VE ALINACAK ÖNLEMLER

İnternetin Dilini Öğrenin; İnternetin dilini iyi öğrenmek çocuğunuzun ne gibi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu bilmenizi sağlar. Çünkü internetin dilini öğrenmeden çocuğunuzu internetin zararlarına karşı korumanız pek mümkün değildir.

Devamı

ERGENLİK DÖNEMİ

Lise Dönemi, 10-14 yaş arası, insan yaşamının öğrenmeye odaklı. Bu dönemde, öğrencilerimiz çocukluktan genç- yetişkinliğe geçerken bedensel ve duygusal olarak hormonların yoğun etkisindedirler.

Devamı

CİNSELLİK VE CİNSEL TERAPİ

Cinselliği sadece cinsel birleşme olarak düşünmemek gerekmektedir. Cinsellik; duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak düşünülmelidir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) şu şekilde beyan etmektedir; ‘’Her insanın bedensel ve ruhsal mutluluğunun önemli bir bileşeni sağlıklı bir cinsel hayattır.’’

Devamı

ÇOCUKLARDA GECE ALT ISLATMA

Gece altını ıslatma, gece uyku sırasında farkında olmadan idrar yapma olarak tanımlanabilir. Normal çocukların çoğu hem tuvalet eğitiminin etkisi hem de mesane kapasitesinin gelişmesi sonucu 2-4 yaş arasında idrarlarını hem gece hem de gündüz tutmayı becerirler. Gece altını ıslatma çoğu zaman mesane gelişimindeki gecikmenin bir sonucudur, bu nedenle de yaşla birlikte sıklığı azalır. Üç yaşındaki çocukların %40’ı altını ıslattığı halde bu oran 5 yaşında %20’ye, 6 yaşında %10’a düşmektedir.

Devamı

ÇOCUK HAKLARI

Yirminci yüzyılın başlarında çocuklara yetişkinlerden farklı haklar tanınması gerektiği konusunda, bazı ülkelerde farklı hareketler ortaya çıkmaya başlamıştır. Çocuk Hakları hakkında ilk etkili girişim1924 yılında Milletler Cemiyeti tarafından kabul edilen Cenevre Çocuk Hakları Bildirisidir. Bu bildiri Birleşmiş Milletler ’in kuruluşunda kabul edilmiş, 20 Kasım 1959 tarihinde Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Bildirisi olarak güncellenmiş.20 Kasım 1989 tarihinde daha geniş olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme ile değiştirilmiştir.

Devamı